18/12/2019 - אמנון גופר
מערת קשת – הנוף אמר את דברו

 

מערת קשת – הנוף אמר את דברו

שביל הליכה נח, חורש צעיר של עצי ארץ ישראל וארזי לבנון, נוף פנורמי מהים במערב, הכרמל בדרום והר מירון במזרח הם תחילתו של הטיול. אט אט יפתחו לנגד עינינו נופי הגליל המערבי, המושבים, הכפרים, הקיבוצים קו החוף הלבן שבין ראש הנקרה ומפרץ חיפה, הים הכחול ותחושת הלב שנפתח בעצמה אל מול יופיה של הארץ. כך נראית הדרך למערת קשת.

ואז, בהגיעכם אל המרפסת והקשת הגדולה נגלית בפתאומיות ודרכה נראה בירוק עז ערוצו של נחל בצת, תרגישו את כוחו של הטבע לתת בנו סימנים.

 מערת קשת היא תופעה גיאולוגית שנוצרה עקב צניחת תקרת המערה וחלק ממנה נותר בשלמותו ומהווה נקודת תצפית אולטימטיבית וכמעט יחידה מצפון לדרום על כל הגליל המערבי.

לאחר ששבעתם מהנוף אתם מוזמנים לעלות על השביל האדום החולף על הקשת עצמה (כן, כן, אל תחששו) ולוקח אתכם תוך דקות בין הסלעים אל 'מצפור אמיר' לזכרו של סא"ל אמיר מיטל מג"ד גולני שנפל בקרב נגד מחבלים בלבנון. (במקום שלטי הסבר על המקום והאיזור). ניתן להמשיך על השביל המחזיר אותנו לרחבת החניה או לחזור בדרך שבאתם.

מומלץ להגיע לפני שקיעה.

איך מגיעים: מכביש 89 עולים על כביש 8993 מטפסים במעלה הדרך המתפתלת עד לשיאה (800 מטר לפני הכניסה לקיבוץ אדמית) ופונים ימינה על דרך סלולה לשמורת יער אדמית. הדרך מסתיימת ברחבת חניה גדולה.

נגישות: נגיש לנכים עד המערה.

עוד בסביבה: מצפה איתן ע"ש סגן איתן לבב הי"ד שנפל במבצע שלום הגליל. 300 מטר מהכניסה לחניון אדמית. נוף, ספסלים, צל. יש שילוט.

איזור מערת קשת הוא מקום נפלא לימי כיף של חברות ולארוחות שטח.

ניתן באמצעות האתר Daytripper לבנות מסלול טיול ויום כיף לחברות באיזור הגליל המערבי

 

תגיות: אדמית , אמיר מיטל , הגליל המערבי , חניתה , טיול בגליל המערבי , טיול טבע , ימי כיף בגליל , ימי כיף בצפון , מערת קשת , סנפלינג בגליל המערבי , קיבוץ אדמית