29/11/2019 - אמנון גופר
הבית המצוייר של עאפיה זכריה - קירות מכושפים בשלומי

דירת שיכון קטנה בעיירה הצפונית שלומי, הפכה בשנות ה-90 של המאה שעברה ליצירת אמנות כמעט מכשפת, כשאשה תימניה בשם עפיה זכריה, מחליטה לצבוע את ביתה בציורים מפיגי בדידות.

במבצע "כנפי נשרים" שהעלה את יהודי תימן הגיע עפיה לארץ הקודש. נושאת בתוכה אהבה לציור כמו בתימן, צבעים עזים, כאלה שהעין מתקשה להכיל את עוצמתם. מה גרם לאשה הנמרצת הזו, בעשר שנותיה האחרונות, לקום באשון לילה כדברי שכניה ולהתחיל במסע הצביעה הגדול, אין איש יודע, כאחוזת דיבוק היא נתנה דרור למכחול והפכה את ביתה לפנתיאון פסיכודלי של תמשיחי קיר.

מרגע שתדרוך כף רגלכם על סף הבית, לא תוכלו שלא להפטיר קריאת התפעלות. התקרה, הרצפה, השירותים, ארון הבגדים, מפסקי החשמל וצנרת הביוב, כולם זכו לנחת המכחול. הצבעים העזים, אדום, ירוק צהוב ושחור לא הותירו פינה נקייה מציור ובשלב מסוים, אחרי שעפיה נפלה מהסולם בשעה שציירה על התקרה, היא החלה אוספת בובות, מלבישה וצובעת אותן בדמותה הכמעט מיסטית.

בימי הכיף של חברת Daytripper ניתן לבקר במקום

בטיולים על כביש הצפון עם אמנון גופר ניתן לשלב ביקור בבית עאפיה בשלומי

איך מגיעים: רחוב נתן אלבז 151, שלומי. לתיאום ביקור: שלום דדון 0522987922 

איפה עוצרים לפני או אחרי: תושה בייקרי בקיבוץ ראש הנקרה. את הרוח הצעירה המנשבת ברחבי בית הקפה והמאפייה "תושה בייקרי" מרגישים מרגע שנכנסים, הן בעיצוב והן באווירה. אם תשבו במרפסת שטופת השמש או בתוככי הקפה תרגישו ותטעמו את כל טובו של המקום.

 

 

תגיות: בית מכושף , גבול הצפון , חניתה , טיול בגליל , טיול בגליל המערבי , טיול בצפון , טיול מודרך בגליל , יום כיף בגליל , כביש הצפון , עיירת פיתוח שלומי , ראש הנקרה , שלומי